Statistika patvirtina, kad santuoka ir šeima yra vertybė

2003 Lapkričio 01 įkėlė Kęstas | Informacija.

Išsamūs statistiniai duomenys JAV sustiprins tradicinio gyvenimo būdo gynėjų argumentus

Niujorkas. Tradicinės šeimos šalininkus padrąsins naujausi statistiniai duomenys — jie pabrėžia šeimos ir religinių vertybių reikšmę. Birželio mėnesio „Population and Development Review“ numeryje išspausdintas ilgas straipsnis su mokslinės literatūros šia tema apžvalga. Žurnalą leidžia Niujorke įsikūrusi „Gyventojų taryba“, kuri kol kas negarsėjo tradicinių moralinių vertybių rėmimu.
Abi straipsnio autorės — sociologijos profesorė Linda J. Waite ir ekonomikos profesorė Evelyn L. Lehrer pareiškė: „Konstatuojame, kad tiek santuoka, tiek religingumas apskritai turi stiprų teigiamą poveikį“. Tarp pagrindinių teiginių, paremtų penkiais bibliografinių nuorodų puslapiais, yra štai kokie:

— Santuokoje gyvenantys rečiau kenčia nuo ilgalaikių susirgimų ar neįgalumo negu nesusituokę, o jų pasveikimo tikimybė sergant kai kuriomis ligomis — didesnė. Vis daugiau mokslinių duomenų byloja apie ryšį tarp religinio aktyvumo ir fizinės sveikatos pagerėjimo.
— Santuoka ir gyvenimas santuokoje su tuo pačiu žmogumi siejamas su geresne psichine-dvasine sveikata bei apskritai su didesne laime. Ryšys tarp dvasinės sveikatos ir religijos, anot Waite ir Lehrer, labai ginčytinas, tačiau jos konstatuoja, kad studijose esama hipotezių apie teigiamą šių dviejų dalykų sąryšį.
— Daugybėje šaltinių užfiksuota, kad vedę vyrai uždirba daugiau už vienišus kolegas. Nors ryšys tarp religingumo ir uždarbio (dar) nelabai ištirtas, straipsnyje teigiama, kad religingumas teigiamai veikia sėkmingą išsilavinimo ar profesijos įgijimą — o tai vienas iš pagrindinių sėkmės veiksnių darbo rinkoje.
— Vaikams, kuriuos auklėja susituokę tėvai, kaip rodo statistiniai vidurkiai, sekasi geriau. Darniose šeimose mažesnis vaikų mirtingumas, geresnė jų sveikata bei rezultatai mokykloje. Atlikti tyrimai byloja, jog religingų tėvų auklėjimo stilius palankesnis vaikui. Aktyvų religinį gyvenimą gyvenantiems vaikams geriau sekasi mokykloje, jie įgyja geresnius socialinius įgūdžius.
— Susituokusieji gauna daugiau emocinio bei fizinio pasitenkinimo iš lytinio gyvenimo.
— Susituokusios poros patiria žymiai mažiau smurto namuose.

Mėgindamos paaiškinti, kokie gi veiksniai lemia tokius teigiamus rezultatus, profesorės Waite ir Lehrer pažymėjo, kad tiek santuoka, tiek religija stiprina socialinę paramą bei integraciją. Ir viena, ir kita skatina sveiką elgseną bei gyvenimo būdą. Pabrėžtina santuokos nauda tiems, kurie įsipareigoja visam gyvenimui. Teigiamą poveikį gerokai sumažina skyrybos bei gyvenimas kartu nesusituokus. (2003-10-10)

„idea“

Žymos: ,

4 komentarai(ų) “Statistika patvirtina, kad santuoka ir šeima yra vertybė”

 1. Gal ir ne visai rašo:

  Parašykite daugiau!

 2. Mišai rašo:

  Negražiai rašinėji, neapsidirbk.

 3. Stebetojas rašo:

  …peršasi nuomone kad jei vesiu – tapsiu laimingesnis, jei istosiu i sekta dar labiau…Viena is geresniu iseiciu vykti pas arabus, kurti harema ir tapti fudamentalistu. Ka ar blogas receptas :D ?

 4. +++ rašo:

  Islenk bokala ir pamastyk dar!