Alytaus autobusų stoties perkėlimas

2004 Vasario 18 įkėlė Dainius | Nuomonė.

Kaip bebūtų keista, autobusų stotis yra nevietoje – taip nusprendė Alytaus miesto savivaldybė. Didelis šio reikalo iniciatorius Kirkliauskas (meras) na ir dar atsirado 15 narių, kurį tokį puikų planą sugalvojo ir nutarimą priėmė. Vieta jau parinkta – miesto pakraštyje, arba geriausiu atveju prie turgaus. Autobusų stoties vietoje nusimato prekybos ir pramogų centras. Gal ir gražu, tik ar patogu bus tai miesto ir rajono gyventojams? Dabar visos reikalingos įstaigos sukoncentruotos miesto centre – ir autobusų stotis, kaip ir visuose miestuose – taip pat centre. Perkėlimui prieštarauja ir architektai. Kokia įžvalgi mintis sumąstė perkelti stotį toliau nuo centro? Ar priimantys tokius sprendimus naudojasi autobusų stoties paslaugomis? O kaip rajono gyventojai, kaip jiems tai atsilieps? Miesto savivaldybės salėje yra renkami parašai prieš. O kokia jūsų nuomonė?

Žymos: ,

16 komentarai(ų) “Alytaus autobusų stoties perkėlimas”

 1. Stebėtojas rašo:

  Be abejo savivaldybės nariai autobusais nesinaudoja, o Maxsima turi lėšų kurios įtakoja sprendimus priimančių valdininkų norus. Žmonėms atvykusiems iš kitur tvarkyti reikalų gaišinsis laikas ir kad pasiekti miesto centra reikės papildomai pirkti talonėlius arba mokėti mikroautobusams. Išvada: valdžiai dzin ant žmonių, o šiems stoties perkėlimas tikrai nereikalingas.

 2. Dainius rašo:

  Renkami parašai. Aš jau pasirašiau :)

 3. Kęstas rašo:

  Reikia paskelbti kur pasipiktinęs ir suinteresuotas pilietis galėtų tą sąrašą rasti.

 4. Vytautas rašo:

  Prieš Alytaus autobusų stoties perkėlimą jau surinkta netoli 13 tūkstančių parašų.

 5. Juozas rašo:

  testas

 6. Kavarskas rašo:

  Kas toliau?

 7. Dainius rašo:

  Girdėjau, kad perkels. Pinigai laimėjo. Ir nemanau kad tie, kurie už tokią nesamonę balsavo, taip ir galvojo. Jiems turėjo daryti įtaką viliojantis popierėlių šiugždėjimas…

 8. M. rašo:

  tai as nesuprantu kur cia problema, galima pagalvoti , kad Alytus Niujorko dydzio:) vis vien is bet kusios vietos pesciomis galima nueiti

 9. Dainius rašo:

  Na, nepasakyčiau. Pavargtum vaikščioti.

 10. M. rašo:

  na jau na pavargciau:)as tai jau tikrai ne:)))) Visa laika vaiksciojau is dabartines stoties:)

 11. Q-19 rašo:

  Vaikščioti iš dabartinės stoties vietos, ir jei neduok dieve perkels ateityje, iš tos naujos vietos tai ne tas pats. Speju kad „M” dabar kaip pavasarinis sakuros žiedas ir atstumai todėl nebaisūs. Visgi daugelis stoties vartotojų yra lyg gluoksniai gruodį. Jiems papildomas kilometras jau kliūtis.

 12. Iš laikraščių rašo:

  Alytaus miesto vicemerui nepavyko pakeisti savivaldybės tarybos narių nuomonės

  Užvakar vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje miesto vyriausiasis architektas Aidas Urmanavičius pateikė informaciją apie autobusų stoties iškeldinimą iš miesto centro į teritoriją prie “Daisotros”, Naujojoje g. 17.
  Pasak A.Urmanavičiaus, “Vilniaus prekybos” atstovai, dabartinės autobusų stoties vietoje planuojantys pastatyti pramogų ir prekybos centrą, šiandien turi kompromisinį priešprojektinį pasiūlymą įrengti autobusų sustojimo aikšteles miesto centre Jotvingių gatvėje ir prie “Dzūkijos” viešbučio.
  Kaip miesto savivaldybės tarybos nariams sakė vyriausiasis architektas, naujame “Vilniaus prekybos” pramogų ir prekybos centre bus įrengtos bilietų kasos, viešasis tualetas. “Kol kas nėra numatytas autobusų stotelių įrengimas kitose miesto vietose, tačiau jos bus”,-garantavo A.Urmanavičius.
  Vyriausiasis architektas tvirtino, kad visų statinių, aikštelių ir peronų išdėstymas dabartinėje autobusų stoties teritorijoje, Jotvingių g.5, ir numatomos pastatyti naujos autobusų stoties teritorijoje, Naujojoje g.17, bus aiškus, parengus šių teritorijų detaliuosius planus. Įsakymą dėl šių planų rengimo turi teisę parašyti savivaldybės administracijos direktorius, nepasitaręs su savivaldybės taryba.
  Užvakar miesto savivaldybės taryba vis dėlto balsavo už tai, ar administracijos direktoriui pasirašyti įsakymą dėl minėtų teritorijų detaliųjų planų rengimo. Dauguma miesto savivaldybės tarybos narių pritarė, kad detalieji planai būtų rengiami.
  Miesto savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje vicemeras Gediminas Daukšys kreipėsi į tarybą ir prašė panaikinti miesto savivaldybės tarybos sprendimą dėl autobusų stoties iškeldinimo iš miesto centro prie “Daisotros”.
  Tarybos nariai sutiko balsuoti dėl šio sprendimo panaikino. Tačiau vicemerui nepavyko pakeisti jų nuomonės, – už G.Daukšio pasiūlymą balsavo tik 3 posėdyje dalyvavę miesto savivaldybės tarybos nariai.

  Alma Mosteikaitė
  http://www.ana.lt (Alytaus Naujienos)

 13. M. rašo:

  Zinai, tie gluosniai tikriausiai toliau nueitu uz bet kuri liauna berzeli:)

 14. Q-19 rašo:

  Berzeliu ir gluoksniu lenktynese pastarieji laimetu nebent kantrumu. Vistiek skubet ner kur.

 15. naujiena rašo:

  Alytaus miesto ir rajono gyventojų paprašytas padėti sustabdyti Alytaus savivaldybės planus iš miesto centro iškelti autobusų stotį, Prezidentas V.Adamkus kreipėsi į Alytaus merą V.Kirkliauską bei savivaldybės tarybos narius kviesdamas miesto valdžią įsiklausyti į gyventojų nuomonę ir ieškoti kompromiso.

 16. Vaida rašo:

  Tai kaip reikalai su ta stotimi dabar?