Skaidrus poezijos šaltinis

2004 Kovo 17 įkėlė Kęstas | Informacija.

Alytaus apskrities literatūrinio gyvenimo panoramoje aiškiai matosi Punios literatų kūryba. Prieš tris dešimtmečius pradėjęs reikštis savo rajono spaudoje, išaugo sutvirtėjo, subrendo. Palengva išėjo į rajono ir respublikinius leidinius. Puniškių kūryba spausdinta „Valstiečių laikraštyje“ „Literatūroje ir mene“, „Tarybiniame mokytojuje“, „Švyturyje“, „Genyje“, „Šeimoje“, įvairiuose almanachuose. Skaitome ją Dzūkijos krašto kultūros žurnale „Dainava“ ir kit. leidiniuose.
Pirmoji puniškių poezijos knyga — tai Salomėjos Kaknevičienės eilėraščiai vaikams „Spindi Nemuno akys“, išleista „Vagos“ leidyklos 1980 m. Pamėgo ją mažieji skaitytojai dėl šviesaus, gyvo vaizdo, mielų vaikams personažų, gražios kalbos. Antrąją poezijos knygelę „Nemuno kilpoj“ išleido 1998 m. Pastaruoju metu rašė prozą. Vienas kitas kūrinys pasirodė spaudoje. Ir 2002 m. atidavė į skaitytojų rankas apsakymų, prisiminimų ir poezijos knygą „Per gyvenimą“.
Poetas Antanas Šarkelė yra išleidęs tris eilėraščių knygas. Dzūkijos kaimo žmogaus pasaulėžiūra, dvasinės vertybės, gamtos grožis, duonos kaina — viskas sutalpinta knygoje „Prie žemės stalo“ (1994 m.). Poetas myli kaimo žmogų, jam rūpi nelengva žemdirbio dalia, jo ateitis. Tas rūpestis atsispindi ir antrame eilėraščių rinkinyje „Širdis ant ramentų“ (1999 m.). Eilėraščių knygelėje „Matadoras

Žymos: , ,

5 komentarai(ų) “Skaidrus poezijos šaltinis”

 1. Kęstas rašo:

  Galerijoje/prozoje yra Salomėjos Kaknevičienės kūrinėlis iš rinkinio„Per gyvenimą“, o „eilėraščiuose” – Emilijos Krušinienės kūrinys „Prakalbinkim šešioliktą amžių”.

 2. Dainius rašo:

  Gausi Punios žemelė poetais. Na kokia Tabalenka!

 3. Julija rašo:

  Poezija, nuostabiausias pasaulio dalykas…

 4. Lameris rašo:

  dinkit is cia lamos

 5. virginija rašo:

  Didžiuojuosi savo mylijaja Punia labai. Ir lamos šiuo atveju yra tie, kurie nemato toliau už alaus pūslę ant stalo. GĖDA.