KGB šmėkla

2004 Gegužės 26 įkėlė Kęstas | Nuomonė.

Anksčiau dirbęs Punios vidurinėje mokykloje užklasinio darbo organizatoriumi bei geografijos mokytoju Vidas Grigoraitis yra įtariamas ryšiais su KGB. Keli Seimo nariai gavo kopiją dokumento, rodančio, kad dabartinis Lietuvos archyvų departamento generalinis direktorius V. Grigoraitis praeityje galimai bendradarbiavo su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. Artimiausiu metu tai ketina tirti Valstybės saugumo departamentas bei speciali liustracijos komisija.
Be to, antradienį Lietuvos ypatingojo archyvo (LYA) bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) atstovai nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl galimo dokumentų klastojimo Lietuvos archyvų departamente (LAD).
“Lietuvos žinių” turimais duomenimis, V.Grigoraičio agentūrinė byla Nr.29659 LSSR saugumo komiteto sprendimu 1990 metų liepą buvo išsiųsta “toliau saugoti” į Rusijos miestą Omską.
Lietuvos įstatymai draudžia žmoniems turėjusiems ryšių su KGB dirbti svarbiuose valstybiniuose postuose. Tai netaikoma tiems asmenims kurie patys laiku prisipažino bendradarbevę ir nėra padarę nusikaltimų.
V.Grigoraitis nekomentavo savo bendradarbiavimo su KGB, siūlydamas to klausti VSD.

iš Lietuvos Žinių

Žymos: , ,

10 komentarai(ų) “KGB šmėkla”

 1. B. rašo:

  geras zmogelis, gaila jei ismes

 2. D. rašo:

  Pamenu. Tautiškai nusiteikęs, visokias senienas rinko, už jas ir geresį pažymį rašydavo. Neblogas žmogelis.

 3. Kęstas rašo:

  Toks degantis, veiklus. Ir už ką jis užkliuvo?

 4. Stebėtojas rašo:

  Nekaltai atrodo žmogelis. Ir įrodymų nematyti. Matyt, vėl eilinis šmeižtas, antis paleista. Tur būt, kas nors po tuo juodus savo darbelius nori paslėpti.

 5. Iš interneto rašo:

  Valstybės saugumo departamentas neturi duomenų, kad Lietuvos archyvų departamento direktorius Vidas Grigoraitis būtų bendradarbiavęs su sovietiniu KGB. Spaudoje buvo paskelbta, jog Grigoraitis galėjo būti KGB agentu ir neteisėtai sunaikinti kai kurias slaptas KGB bylas, tarp kurių, įtariama, buvo ir su juo pačiu susijusių dokumentų.

  Pagal Lietuvos Žinias, BNS, Delfi.

 6. Apdergė rašo:

  ir paliko jau dėmę. Kaip Amerikoje ant krepšininkų… kurie buvo paprasti piliečiai, o patapo įtariamaisiais. Kai nesąmonė paneigta – niekas jos nepagarsino, nes nėra sensacijos.

 7. Virgis rašo:

  Klausiau Vido ar jau Jį suėdė! Sako uzstrigau. Dabar negali nei nuryti, nei isspjauti

 8. :) rašo:

  Pati negeriausia situacija – nežinomybė.

 9. A. rašo:

  Avies kailyje,vilkas gyveno.Pasitaiko.

 10. Vytautas rašo:

  To A. Tamsta tik patvirtini, kad apkaltinti nekalta zmogu lengva, o del to atsiradusius itarimus nuplaut – labai sunku.