Medaus savaitę Vytuolis ir Angelė Valūnai praleis prie Baltijos jūros

2005 Liepos 04 įkėlė Kęstas | Informacija.

Vakar, liepos 1 dieną, Šv.Kazimiero bažnyčioje miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas 44-erių metų Vytuolis Valūnas prisiekė meilę ir ištikimybę savo išrinktajai Angelei. Abiem jaunavedžiams ši santuoka antroji. Jie norėjo, kad ji būtų palaiminta prie altoriaus žmonių ir Dievo akivaizdoje.
Po to parapijos namuose buvo įregistruota poros civilinė santuoka.
Sutuoktuvių išvakarėse V.Valūnas “Alytaus naujienoms” sutiko papasakoti apie sprendimą kurti naują šeimą bei artėjančią vieną reikšmingiausių gyvenimo akimirkų.

– Šis žingsnis buvo gerai, rimtai apgalvotas, sprendimas priimtas jau seniai, tad jokio jaudulio nėra.
Kurti šeimą apsisprendžiau šių metų pradžioje ir pradėjau nuosekliai tam rengtis. Kadangi tuoksiuosi bažnyčioje, reikėjo sutvarkyti kai kuriuos formalius dalykus.
– Girdėjome, kad priėmėte Pirmosios Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentus?
– Taip. Esu krikštytas, bet nebuvau priėmęs Pirmosios Komunijos. Po to turi praeiti tam tikras laikas, kol suteikiamas Sutvirtinimo sakramentas, – tada tampi tikruoju katalikų bendruomenės nariu. Į tuos reikalus žiūriu labai rimtai, taigi reikėjo laiko tam tinkamai pasiruošti – neskubant, nesiverčiant per galvą, kad galėtum šiuos dalykus giliau apmąstyti ir suvokti. Kadangi panaši situacija buvo ir mano būsimosios žmonos, mes abu tą kelią nuėjome.
– Iš pirmosios santuokos turite suaugusią dukrą. Kaip ji sutiko žinią apie Jūsų antrąsias vedybas? Gal dalyvaus vestuvėse?
– Dukra Toma Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete studijuoja anglų filologiją, šiuo metu yra baigusi tris kursus. Dabar ji keturiems mėnesiams išvykusi padirbėti į JAV, tad dalyvauti vestuvėse negalės. Nors jeigu ir būtų Lietuvoje, nesu tikras, ar norėtų dalyvauti.
Mano santykiai su dukra yra puikūs. Su ja apie daug ką kalbamės, be abejo, kalbėjomės ir apie mano būsimas vestuves. Ji jau ganėtinai suaugusi, turi tam tikros gyvenimo patirties, tačiau į tą žinią reagavo skausmingai. Paskui pasakė: “Tėte, tai tavo gyvenimas. Kaip nusprendei, taip ir turi būti”.
Palaikau visiškai normalius santykius ir su savo buvusia žmona. Esam susitarę, kad abu rūpinsimės dukra, kol jai reikės mūsų finansinės paramos ir kitokio rūpesčio.
– Kada nutrūko Jūsų pirmoji santuoka?
– Prieš porą metų. Su buvusia žmona išsiskyrėme civilizuotai ir draugiškai, nebuvo jokių juridinių ar kitokių sunkumų. Esame pasirašę santuokos nutraukimo sutartį, tad teismas mus ištuokė patiems nedalyvaujant, o dėl visų dalykų, taip pat dėl dukros ateities, mudu buvome susitarę ir raštu, ir žodžiu.
– Kokia yra būsimosios žmonos profesija?
– Ji Panemunės vidurinėje mokykloje dirba bibliotekininke. Toje mokykloje veikia vadovėlių skirstymo punktas, paskirstantis vadovėlius visoms miesto mokykloms, – ji ten dirba, taip pat rūpinasi Panemunės vidurinės mokyklos pradinukų skaitymo reikalais. Angelė iš pirmosios santuokos turi dvi suaugusias dukras. Viena šiuo metu studijuoja Vilniaus pedagoginiame universitete, kita dirba.
– Kokios būsimos žmonos asmeninės savybės Jums patraukliausios?
– Sutampa mūsų požiūris į gyvenimą, į bendras vertybes. Mes svarbiausiais gyvenimo (plačiąja prasme) klausimais sutariame. Man labai imponuoja būsimos žmonos pagarba žmonėms, paprastumas su jais bendraujant.
– Kodėl Jums buvo svarbu įteisinti tarpusavio santykius, kai daugelis porų, atrodo, sėkmingai gyvena nesusituokusios?
– Uždavėte mūsų visuomenei labai svarbų ir aktualų klausimą. Išties nemažai žmonių juridiškai tų dalykų nesusitvarko. Nors dabar tai padaryti yra gerokai didesnės galimybės nei anksčiau: galima partnerystės sutartis, galima tik civilinė santuoka, galima bažnytinė santuoka, o po jos – civilinė registracija. Tų variantų esama visokių. Kadangi apsisprendėme tapti katalikų bendruomenės nariais, pasirinkome tokį kelią: tuoksimės bažnyčioje, civilinė santuoka bus tik registruojama.
Mano požiūris į šiuos dalykus labai aiškus. Raginčiau poras, kurios kartu gyvena, mato savo bendrą ateitį, tuos reikalus deramai susitvarkyti, taip, kaip priimta mūsų visuomenėje. Esu senųjų tradicijų šalininkas ir manau, kad jos toliau mūsų visuomenės turėtų būti puoselėjamos, ir jų turi būti laikomasi. Tačiau nesmerkiu jaunų žmonių, kurie kurį laiką bando pagyventi nesusituokę.
– Su žmona įsikursite naujame būste?
– Paėmęs banko paskolą nusipirkau 2 kambarių butą Antano Jonyno gatvėje. Kai mes tapsime vyru ir žmona, tai bus mūsų bendri namai.
– Vestuvių proga žmonai ką nors dovanosite?
– Esame su ja susitarę, kad jokių dovanų vienas kitam nedovanosime. Manome, jog patys vienas kitam esame dovana.
– Kur švęsite savo vestuves?
– Neseniai įrengtoje poilsiavietėje netoli Alovės, prie Alovės ežero.
– Kodėl sutuoktuvėms pasirinkote Šv.Kazimiero bažnyčią?
– Iš tiesų aš ir būsimoji žmona priklausome Šv.Angelų sargų parapijai. Tačiau norėjome, kad mudu sutuoktų kunigas Miroslavas Dovda, o jis dirba Šv.Kazimiero bažnyčioje. Jis taip pat dirba Šv.Benedikto vidurinėje mokykloje, yra direktoriaus padėjėjas sielovadai. Mes gana seniai pažįstami ir nemažai bendravę. Su šiuo kunigu esame vykę į ekskursijas po Lenkiją, daug važinėję vietomis, susijusiomis su Lietuvos ir Lenkijos istorija: buvę Žalgirio mūšio lauke, S.Dariaus ir S.Girėno žūties vietoje, Marienburgo pilyje, toje menėje, kur kažkada buvo kalintas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, Krokuvoje, Liubline, kituose Lenkijos miestuose. Taigi mudu sieja ir bendras domėjimasis istorija (V.Valūnas yra baigęs Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą, dirba istorijos ir politologijos mokytoju; jo profesija kartu yra ir vienas didžiausių pomėgių – A.Ž.).
– Imsite atostogų medaus mėnesiui? Ar ketinate vykti į povestuvinę kelionę?
– Oficialiai atostogauju nuo praėjusio antradienio iki rugpjūčio 1 dienos. Iškart po vestuvių, kitą savaitę, ketiname vykti prie Baltijos jūros. Paskui grįšime į Alytų. Liepos 14 dieną numatytas savivaldybės tarybos posėdis, kuriame ketinu dalyvauti, nes jame bus svarstomi švietimui labai svarbūs klausimai. Esu susiderinęs su meru, kad liepos 15 dieną rotušėje priimsime Alytuje vyksiančios tarptautinės moksleivių stovyklos dalyvius.
– Švietimo skyriaus darbuotojai žino apie Jūsų šventę, sveikins Jus?
– Apie tai iš manęs jie sužinojo vieni pirmųjų.
– Kaip savo pavaldiniams pranešėte tą žinią?
– Labai paprastai. Kiekvieną antradienį 15 val. vyksta Švietimo skyriaus darbuotojų pasitarimas, kuriame visiems jiems privalu dalyvauti. Ir tokiame pasitarime, prieš pradedant svarstyti dalykinius klausimus, pasakiau naujieną, visus pakviečiau dalyvauti mūsų šventėje. Visi Švietimo skyriaus darbuotojai pasakė dalyvausią.
– Ar brandaus amžiaus žmonės, kurdami šeimą, puoselėja romantiškų svajonių, ar į santuoką žvelgia gana pragmatiškai?
– Kad ir kokio amžiaus tuoktumeisi, turi būti svarbiausi dalykai – tarpusavio meilė ir pagarba. Jeigu du žmonės ketina susieti savo likimą iki gyvenimo pabaigos, tai, be jokios abejonės, tokią priesaiką galima duoti tik tada, kai iš tikrųjų myli vienas kitą. Tokiais dalykais žaisti, tokiais žodžiais svaidytis negalima. Priesaika turi būti vykdoma.
– Laimingo šeiminio gyvenimo!

įdėjo Vytautas

Žymos: , ,

2 komentarai(ų) “Medaus savaitę Vytuolis ir Angelė Valūnai praleis prie Baltijos jūros”

  1. Vytautas rašo:

    Kas mokėsi iki 1990 m. Punios vidurinėje mokykloje tikriausiai atpažins šiame rašinyje istorijos ir karinio parengimo mokytoją Valūną.

  2. Dainius rašo:

    Prisimenu tokį…