punia pagerbė savo krašto žmones

2005 Gruodžio 01 įkėlė Virgis | Informacija.

Ištuštėjo laukai. Duona jau seniai surado pastogę ir valgytojus. Galima pasidžiaugti geru auksinių kviečių ir miežių derliumi, didžiule keistos formos bulve, į kibirą netelpančiu runkeliu, pamaloninti širdį nuostabiu gėlės žiedu.
Bet juk viską sukuria žmogus, jo protas, pasiaukojimas ir atkaklumas. Todėl šiemet pagrindiniu Punios seniūnijos žemdirbių šventės akcentu pasirinktas žmogus. Galbūt net ne visada auginantis duoną. Juk sakoma, kad žnogus gyvas ne vien duona. Prie duonos reikia ir žiedo, ir drabužio, ir knygos, ir dar daug ko. Reikia ir peties, kad būtų į ką atsiremti.
Pamatai šiai žemdirbių šventei buvo padėti dar vasaros pradžioje, kai kaimo bendruomenės “Punios ainiai” ir “Vaisodžiai”, daugiausia O.Kizelienė ir R.Jasaitienė, parengė bendrą projektą “Punios seniūnijos žmogus per penkiolika metų” ir jam vykdyti gavo 500 litų. Šventę parėmė Alytaus rajono savivaldybė, rajono kultūros centras, Vitalija ir Algis Žemaičiai, UAB “Skausmo užuovėja” direktorius R.Pocius, AB “Vilniaus vingis” generalinis direktorius V.Šleinota, AB “Alytaus chemija” vadovas J.Klizas, “Punios ainių” bei “Vaisodžių” bendruomenių vadovai.
Buvo paruoštos anketos ir numatyta penkiolika nominacijų atsižvelgiant į žmonių darbo ir veiklos pobūdį. Abiejų bendruomenių tarybos rekomendavo savo kandidatus ir prašė respondentų pažymėti geriausią iš rekomenduojamųjų. Keletas šimtų anketų laiškanešių išnešiota respondentams. Didesnė jų pusė užpildytos grįžo atgal. Susumavus anketų rezultatus, paaiškėjo nominantai: ūkininkai – Vitalija ir Algis Žemaičiai, Zenonas Kazlauskas, patriotai – Antanina Beitnarienė, Petras Džervus, mecenatas – Vaclovas Šleinota, dvasios ganytojas – Vidas Jelinskas, kolektyvo vadovas – Gintautas Laukaitis, verslininkas – Gediminas Jegelevičius, menininkai – Janina Gucevičienė, Virginijus Bučius, mokytojai – Ramūnė Jasaitienė, Jurgina Vartavičienė, studentai – Remigijus ir Algirdas Gataveckai, kaimynai – Albina Peseckienė, Anelė Bartusevičienė, pensininkai – Anelė ir Juozas Žūsinai, Elvyra ir Valentinas Indriūnai, šeimos – Marija Ražanauskienė, Dalė ir Juozas Džervai, sportininkas – Arūnas Lekavičius, muzikantas – Gintautas Šmitas.
Šie žmonės garsina savo gimtosios žemės kampą. Paprasti ir kuklūs. Vadovai ir ne. Jauni ir jau garbingo amžiaus. Dalis jų atradę save jau po nepriklausomybės atkūrimo. Nusipelnę kitų pagarbos.
Šventėje dalyvavo ir nominacijas įteikė Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Vrubliauskas, Alytaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Virginija Mačiulienė bei puniškė keramikė Janina Džervutė. Šventę vedė Daiva Bartkevičienė ir Gintas Vėsa. Renginio siela – Alytaus rajono kultūros centro Punios filialo metodininkė O.Kizelienė. Nominacijų įteikimą lydėjo “Kaprizo” muzikiniai sveikinimai, o vakaras baigėsi “Kaprizo” muzikantų koncertu.
Šventė baigėsi, o gyvenimas eina toliau, augindamas būsimus ateities nominantus.

Žymos: , ,

2 komentarai(ų) “punia pagerbė savo krašto žmones”

  1. Vika rašo:

    Sveikinu nominantus.Visi jie verti pagarbos ir paciu graziausiu linkejimu ir zodziu.Ypac dziaugiuosi Vaisodziu krasto nominantais.Jie visi puikus zmones,darbstus,saziningi,vienu zodziu nepakartojami.Aciu jiems ir visiems,juos isrinkusiems.

  2. Dalė rašo:

    labai puikiai sumanyta šventė. Labai džiaugiuosi,kad buvo nepamiršti mokytojai.Tokie, kaip R. Jasaitienė, Verti ne tik nominacijos, bet ir paminklo, nes negailedama savo laiko savo mokinius ir kaimo jaunimą apvežė jau apie visą Lietuvą,onorint tai padaryti, reikia rašyti projektus ir aukoti savo atostogas. Aciu Jums mokytoja ir Vaisodžių kaimo šviesulėli.