Švedų pasiūlymu Alytaus rajono įmonė nenusivylė

2006 Gegužės 11 įkėlė Virgis | Informacija.

Alma Mosteikaitė

“Albriko” vadybininkas Sigitas Dembauskas sako, kad bendrovės gaminama produkcija yra konkurencinga ir perkama. Zitos Stankevičienės nuotr.

Pradėjo nuo individualiosios įmonės
1998-aisiais Miroslave (Alytaus rajonas) pradėjo veikti Laimos Liutkauskienės individualioji įmonė ir čia įkūrė lentpjūvę. Kaip “Alytaus naujienoms” sakė dabar vietoj jos nuo pernykštės gegužės 10-osios dirbančios uždarosios akcinės bendrovės “Albrikas” vadybininkas Sigitas Dembauskas, apsispręsti, kokią veiklą plėtoti, kad nebankrutuotum ir turėtum pelno, padėjo apsilankymas Švedijoje.
“Tuomet daugeliui lietuvių nebuvo lengva nutarti, kokios veiklos imtis. Ne viena įmonė bankrutavo. Tikriausiai visiems aišku, kokį stresą patyrė jų darbuotojai”, – S.Dembauskas prisiminė medienos gamybos įmonės įsteigimo Miroslave pradžią, kai dirbo tik keturi žmonės.
Netrukus įmonės savininkai įsitikino, kad švedų pasiūlymas patikimas. Pajuto savo konkurencingumą ir šiandien gali patvirtinti, kad jis įgytas ilgam.
Įsigijo patalpas Punioje
Jau Miroslavo lentpjūvėje įmonė pradėjo gaminti ruošinius baldams, tiksliau – ruošinius medžio masyvo plokštėms, kurias perka Alytuje veikiančios bendrovės “Gemavila”, “Jundos plokštė” ir Kėdainiuose įsikūrusi bendrovė “Medžio plokštė”.
90 proc. “Albriko” paruoštų lentų parduodama Lietuvoje, daugiausia alytiškių bendrovei “Jundos stalių gaminiai”. Likusi dalis – Vokietijos, Danijos įmonėms.
Pasiekusi tokią gaminių paklausą ši Alytaus rajono įmonė nusprendė plėsti savo gamybos patalpas – įsigijo buvusio kolūkio mechaninių dirbtuvių pastatą Punioje. Pastarosiomis dienomis iš Miroslavo perkėlė ruošinių medžio masyvo plokštėms gamybą.
Punioje pradėti gaminti kuro briketai. Čia sumontuoti nauji vokiški įrengimai.
Briketai ypač populiarūs
Pasak S.Dembausko, prieš kelerius metus iš pjuvenų pagamintos kurui skirtų briketų pakuotės dar buvo rikiuojamos įmonėje, o šiandien jos – deficitas. Pavyzdžiui, individualūs užsakovai jas turi užsisakyti prieš du mėnesius. “Mūsų žmonės jau suprato, kaip yra pigu šildytis”, – pabrėžė “Albriko” vadybininkas.
Briketus iš vienintelės Alytaus rajone juos gaminančios bendrovės perka ir įmonės. Tik toli gražu ne šildymui, o perpardavimui.
Lietuvoje parduodama tik 20 proc. bendrovės pagaminamų briketų. Visa kita eksportuojama į užsienį – Vokietiją ir Daniją.
Kaip teigė S.Dembauskas, anksčiau pastatų, ypač individualių namų, šildymo madas diktavo vokiečiai, dabar juos lenkia danai ir švedai. Būtent pastarieji ėmė naudoti biokurą – briketus, granules, ir jis tapo labai populiariu šildymo kuru.
Pernai “Albrikas” iš Alytaus darbo biržos per vietinių užimtumo iniciatyvų projektą pirmąkart gavo finansinę paramą – 69 tūkst. litų – ekologiško kuro gamybos Punios seniūnijoje plėtrai. Pati bendrovė, dar pridėjusi 38 tūkst. litų, įsigijo įrengimus medienos ruošiniams skersuoti, papildomai technikos, taip pat įsirengė nuotekų valymo įrengimus.
Dauguma darbuotojų – vietiniai
Bendrovėje suskaičiuota, kad 40 proc. gaminamos produkcijos sudaro medžio masyvo plokščių ruošiniai ir po 30 proc. – lentos ir briketai.
Pernai “Albriko” apyvarta siekė daugiau kaip 3 mln. litų.
Bendrovė yra įdarbinusi daugumą vietinių gyventojų. Žmonių stygiumi nesiskundžiama, tačiau, kaip ir daugelyje įmonių, kvalifikuotų darbuotojų trūksta.
Medienos gaminiams įsigyjama ne tik Lietuvoje. Nemažai jos perkama iš Kaliningrado srities (Rusija).
Šiandien, kai “Albrikas” gali pasigirti savo gaminiais, nemaža apyvarta, padėtimi rinkoje, bendrovės vadovai vis dažniau prisimena prieš aštuonerius metus švedų duotus pasiūlymus ir šiems skandinavams yra labai dėkingi.

Žymos: ,

6 komentarai(ų) “Švedų pasiūlymu Alytaus rajono įmonė nenusivylė”

 1. :) rašo:

  Labai gerai, kad yra įmonė, kuri duoda arbo žmonėms.
  O šis straipsnis pasirodė laiku, reikia save reabilituoti po padangų gaisro…

 2. V.M. rašo:

  Taip ir toliau laikyk, Sigitai, reikia parodyt tautai pavyzdi.

 3. svajunas rašo:

  dirbu su danais domina dideli kiekiai briketu, granuliu,gal ka pasiulytumete.868254342

 4. studentas rašo:

  Projektuoju visa elektros instaliaciją “Lentpjūvėje su administracinėmis patalpomis”, gal kas zinot kokia įranga turi būti modernioje lentpjūvėje?

 5. wood chips rašo:

  parduodam pjuvenu briketus granules, 868351999

 6. jūratė rašo:

  Laba diena, parduodame granules gamybine ieškome užsakymų su danais, švedais.Galėtume tiekti didelius kiekius. Turime savo transportą. gal kas žinote kontaktų. Tel. 867777917, 865044169