Kai mintims suteikiamas jausmas

2006 Gruodžio 01 įkėlė Virgis | Informacija.

2006-11-28, Nr. 220
Aldona Kudzienė
Selection has been replaced.
Kai visa, ką dosnumu nepasižymėję metai užaugino, buvo supilta į aruodus, o žemelė paruošta kitai sėjai, Alytaus rajono žmonės gausiai susirinko į Punią pagerbti labiausiai triūsusiųjų, atjaučiausiųjų ir geriausiųjų. Idėja rajone organizuoti šventę „2006 metų geriausieji“ kilo merei Monikai Ražanauskienei. Renginyje dalyvavęs Žemės ūkio ministerijos sekretorius Gediminas Radzevičius sužavėtas sakė, kad iš Alytaus žemdirbių šventės organizatorių turėtų ko pasimokyti ir šalies akcijų bei koncertų rengėjai.
Paskelbta keturiolika nominacijų
Pasak šventės iniciatorės ir globėjos M.Ražanauskienės, komisija įvertino 500 anketų. Geriausiųjų nominacijos skirtos keturiolikai. Kiekvienam buvo įteikta po stiklinę rankų darbo statulėlę, simbolizuojančią medį, gėlių, dovanų. Juos sveikino artimieji, bendradarbiai, bendruomenės vadovybė… Kiekvienam skirta po muzikinį kūrinį, kurį atliko rajono dainininkai, šokėjai, muzikantai.
Geriause medike pripažinta Alovės slaugytoja Regina Grigaravičienė. Šį darbą jautriai, sumaniai ir nuoširdžiai Regina atlieka jau per ketvirtį amžiaus.
Už muzikos žinių perdavimą mokiniams, dalyvavimą įvairiuose projektuose ir renginiuose, kaimo bendruomenės įtraukimą į Alytaus rajono kultūrinį gyvenimą geriausio mokytojo vardas skirtas Pivašiūnų vidurinės mokyklos pedagogui Antanui Algirdui Glovickiui.
Daugiausia įsimintinų renginių suorganizavusi Kančėnų bibliotekos vedėja Rita Mikuckienė pelnė geriausios bibliotekininkės vardą.
Simno bendruomenė geriausio ūkininko titulą paskyrė Algiui Žėkui. Jo vadovaujama „Atžalyno“ žemės ūkio bendrovė pasirodo respublikinėse ir tarptautinėse parodose, kuria naujas vietas, įdarbina jaunimą, dalyvauja seniūnijos visuomeninėje veikloje, paremia kultūrinius renginius.
Kaimo bendruomenės šviesuoliu tapo Petras Džervus, aktyviai įsiliejęs į bendruomenės veiklą, įnešantis svarų indėlį į Alytaus rajono kultūros gyvenimą, knygų leidybą.
Autentišką amatą – menišką batsiuvystę – puoselėjantis ir populiarinantis krokialaukiškis Gediminas Stasys Paplauskas pripažintas geriausiu menininku amatininku.
Keleto nominantų akyse sužibo ašaros
Šventės globėja Alytaus rajono merė į sceną pagalbon pasikvietė Seimo narį Algirdą Vrubliauską. Šio nuomone, dažniau skelbiami atlikusieji blogus darbus, gerus dirbantys dažniausiai lieka nuošalyje. Tad kartu su mere tęsė nominacijų dalybas.
Geriausio sportininko nominacija skirta pasaulio dziudo čempionato sidabrą laimėjusiam poteroniškiui Aliui Bračiuliui.
Alovės seniūnijoje gyvenantis, bet porolono gamykloje „Vita Baltic International“, įsikūrusioje Alytaus seniūnijoje, dirbantis Vladislavas Gunevičius nominuotas geriausiu verslininku. Jo nuopelnai: gerėjantys įmonės veiklos rezultatai, naujos darbo vietos, parama socialiai remtiniems gyventojams.
Beveik keturiasdešimt balsų, gerokai pralenkęs kitus seniūnijų dvasininkus, geriausio vardą pelnė Pivašiūnų šventovės klebonas Vincas Baublys. Daug metų jis pasiaukojamai rūpinasi parapijos seneliais, doroviniu jaunimo auklėjimu, kilniai tarnauja žmonėms.
Pasak krokialaukiškių, taurią širdį turi Ona Matulevičienė, motiniškai besirūpinanti artimųjų apleistais ir užmirštais vaikais. Šventėje ji pravirko pagerbta kaip geriausia globėja: „Nesitikėjau tokio įvertinimo, juk tik motiną jiems pavaduoju.“
Simno apylinkės žmonėms į pagalbą bet kuriuo metu skuba veterinarijos gydytojas Gintautas Paškevičius. Už ilgametį pareigingą darbą, aktyvumą bendruomenės gyvenime jam paskirta geriausio veterinarijos gydytojo nominacija. Pasak Alovės seniūnės Alvydos Urbanavičienės, darbui atsidavęs seniūnijos gaisrininkas Vytautas Buikus, iš gaisro išgelbėjęs ne vieną gyvybę. Jam teko geriausio gaisrininko nominacija.
Geriausias Alytaus miškininkas – Rimantas Prūsaitis, novatoriškai diegiantis miškų valdymo sistemos idėjas, juos atkuriantis ir puoselėjantis.
Šventės staigmena – penkiolikta nominacija
Visų keturiolikos nominantų vardu Kančėnų filialo direktorė, vyresnioji bibliotekininkė R.Mikuckienė padėkojo už nepriekaištingai sustyguotą šventę: „Mes, nominantai, iš pirmo žvilgsnio tokie skirtingi, bet visi arti kaimo žmogaus. Čia, Punioje, istoriškai garsioje vietovėje, net ir jūs, žiūrovai, jaučiatės ypatingai. Už patirtą šilumą esame dėkingi renginio sielai ir globėjai merei Monikai Ražanauskienei.“
Pasak ponios Ritos, pačius geriausius sprendimus, net strateginius, priima moterys, nes jos vadovaujasi ne tik protu, bet ir širdimi. Tai minčiai suteikia jausmo.
Šventės staigmena – penkiolikta nominacija, ją M.Ražanauskienei skyrė šeimininkas, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis.
Punsko valsčiaus (Lenkija) viršaitis Vytautas Liškauskas penkioliktą nominantę titulavo gražiausia ir moteriškiausia Lietuvos mere.
„Tokios šventės dar nebuvau matęs, nors renginiuose tenka dažnai dalyvauti. Renginys ypač gražus, nominacijos pagrįstos“, – teigė Žemės ūkio ministerijos sekretorius G.Radzevičius. Už renginio organizavimą rajono merei M.Ražanauskienei garbus svečias įteikė padėką, perskaitė ministrės Kazimieros Prunskienės sveikinimą.
Šventės globėja ponia Monika, vilkėjusi mėlynos spalvos suknią, pečius apgaubusi kailiuku papuoštu juodu šaliu, buvo pastebima, šokdinama ir linksmojoje dalyje.
Punsko valsčiaus tarybos pirmininkas Valdas Krakauskas, neseniai visais balsais išrinktas antrai kadencijai, „Alytaus naujienoms“ išreiškė susižavėjimą: „Nuostabi, originali, profesionaliai parengta popietė. Neatmenu, kad panašioje būčiau buvęs. Lenkiuosi prieš jūsų merę, kuri nepaprastai myli savo žmones.“
Seniūnijų žmonės pasilinksmino prieš advento rimtį. Tešildo juos dabar skaidrus Kalėdų laukimas.

Žymos: ,

Nekomentuotina