Pirmasis Alytaus rajono garbės pilietis – Alovės ir Ryliškių parapijų klebonas Stanislovas Stankevičius

2008 Sausio 11 įkėlė admin | Informacija.

Gruodžio 22-ąją Alytaus rajone Punioje vykusiame iškilmingame renginyje pirmąkart rajono istorijoje suteiktas Garbės piliečio vardas. Jo nusipelnė Alovės ir Ryliškių parapijų klebonas Stanislovas Stankevičius. Šiame šventiniame renginyje Alytaus rajono savivaldybės vadovui Algirdui Vrubliauskui įteiktos mero regalijos, tarybos nariai ir savivaldybės administracijos darbuotojai apdovanoti ženklais „Už nuopelnus savivaldai“.
Už kilnius poelgius ir atvirą bendravimą su parapijiečiais
Rugpjūčio pradžioje Alytaus rajono savivaldybės taryba, patvirtindama rajono Garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus, išreiškė siekį skatinti ir pagerbti rajonui ypač nusipelniusius žmones. Asmenis savivaldybei gali siūlyti kaimo bendruomenės, visuomeninės organizacijos ir atskirų piliečių grupės.
Kūčių išvakarėse Punioje vykusiame šventiniame renginyje pirmojo Alytaus rajono garbės piliečio ženklas ir liudijimas suteiktas klebonui S.Stankevičiui. Jį šiam garbingam titului siūlė kaimo bendruomenės ir visuomeninės organizacijos.
S.Stankevičiui rajono Garbės piliečio vardas suteiktas už kilnius poelgius, atvirą, nuoširdų bendravimą su parapijiečiais, už visada laiku ištiesiamą pagalbos ranką.
Jis 1963 metų balandžio 10 dieną buvo įšventintas į kunigus ir paskirtas vikaru į Pivašiūnus. Vėliau perkeltas į Krikštėnų parapiją Ukmergės rajone, kur paaukštintas į klebono pareigas. Nuo 1969-ųjų septynerius metus dirbo Punios klebonu. Nuo 1976 metų S.Stankevičius klebonauja Alovės parapijoje, 23-eji rūpinasi ir Ryliškių parapija.
Šiemet Alovės ir Ryliškių parapijų klebonui rajono savivaldybė suteikė ir „Metų dvasininko“ titulą už sielovados ir dvasingumo sklaidą, už pagalbą atstatant Ryliškių bažnyčią, už meilę kariškiams ir šauliams, bendradarbiavimą su kaimo bendruomenėmis ir mokyklomis.
„Žmogus ateina ir išeina, svarbu atlikti pareigą. Dėkingas, kad mane pastebite“, – po Garbės vardo suteikimo kalbėjo S.Stankevičius. Artėjančių švenčių išvakarėse klebonas linkėjo ieškoti gėrio, nes tik jo ieškant metai bus dosnūs.
Merui – grandinė, skeptras ir ženklas
Kūčių išvakarėse Punioje vykusiame šventiniame renginyje buvo prisiminti visi Alytaus rajono merai, vadovavę nuo 1995-ųjų, įsigaliojus Vietos savivaldos įstatymui: Ignas Aleškevičius, Vincas Gudukas, Vydas Baravykas, Albertas Jusas, Monika Ražanauskienė. O pirmąkart rajono savivaldybės tarybos patvirtintos mero regalijos – grandinė, skeptras ir ženklas – įteikti nuo 1997 metų su nedidelėmis pertraukomis rajonui vadovaujančiam Algirdui Vrubliauskui.
Pasak regalijas priėmusio rajono vadovo, šios insignijos – savivaldos įtvirtinimas: „Su jomis pažadu deramai atstovauti rajonui visose iškilmėse ir renginių metu.“
Vienų iš savivaldą liudijančių ženklų įteikimo proga A.Vrubliausko ir visos rajono savivaldybės pasveikinti atvykęs Seimo Pirmininko pavaduotojas, Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius juokavo: „Prie šių regalijų dar reikia Punios pilies ir joje įkurti rajono mero rezidenciją.“
Rajono savivaldybės biudžetui mero regalijos kainavo apie 16 tūkst. litų. Jas Punioje A.Vrubliauskui įteikė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.
Ženklai „Už nuopelnus savivaldai“ – 20 žmonių
Iškilmingo šventinio renginio išvakarėse rajono meras A.Vrubliauskas pasirašė potvarkį dėl 20 rajono savivaldybės tarybos narių, savivaldybės administracijos darbuotojų apdovanojimo rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus savivaldai“.
Gruodžio 22-ąją Punioje už uolų ir sąžiningą darbą rajono bendruomenės labui, nepriekaištingai atliekamas pareigas ženklais „Už nuopelnus savivaldai“ apdovanoti: Arvydas Balčiūnas, savivaldybės tarybos narys, Dalia Burlinskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja, Jonas Butkevičius, Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas, Rima Čelkonienė, Pivašiūnų seniūnijos seniūnė, Gintaras Chščenavičius, savivaldybės tarybos narys, Jolita Gruzinskienė, Ekonomikos skyriaus vedėja, Algirdas Jusas, Butrimonių seniūnijos seniūnas, Liuda Kavaliauskienė, Civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, Gediminas Krasauskas, savivaldybės mero pavaduotojas, Danielius Krinickas, savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas, Arūnas Laukaitis, Raitininkų seniūnijos seniūnas, Virginija Mačiulienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja, Dainius Miglinas, savivaldybės tarybos narys, Antanas Pangonis, Ūkio tarnybos vairuotojas, Vida Silvanavičienė, savivaldybės administracijos buhalterijos vedėja, Raimondas Sodaitis, Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas, Juozas Staniulis, savivaldybės tarybos narys, Aurimas Truncė, savivaldybės administracijos direktorius, Albinas Venčkauskas, Finansų skyriaus vedėjas, Jonas Žemaitis, Švietimo skyriaus vyresnysis specialistas.
Iškilmėse Punioje koncertavo Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos lengvosios muzikos orkestras, Punios kaimo kapela „Punelė“. Paskaitą apie teritorinės savivaldos raidą Lietuvoje ir jos ženklus skaitė Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Zigmantas Kiaupa.

Žymos: , ,

3 komentarai(ų) “Pirmasis Alytaus rajono garbės pilietis – Alovės ir Ryliškių parapijų klebonas Stanislovas Stankevičius”

  1. VIECINIS rašo:

    Tikrai teisingai paskirtas titulas klebonui Stanislovui Stankeviciui!!!Jis tikrai jo vertas,zmones seniau galejo pastebeti ir ivertinti jo padarytus kilnius darbus.pasirodo jis ir mane yra pakrikstijes.ACIU klebonui!!!

  2. atejis Punion rašo:

    tikrai geras kunigas

  3. Vilma rašo:

    Puikus zmogus!!!!!!!! Kiti klebonai tikrai turetu ji kaip pavyzdi laikyti!!!