Puniškis ūkininkas nelaimėje neliko vienas

2008 Sausio 11 įkėlė admin | Informacija.

Prieš Naujuosius metus Punios kaimo ūkininką Joną Jaruševičių užklupo bėda: gaisras iki pamatų sudegino kluoną, ugnis nusiaubė medines karvidės konstrukcijas, stogą. Sudegė 50 tonų šieno, be pastogės liko 12 karvių ir prieauglis. Žmogui prireikė skubios pagalbos. Apie nelaimę ir gaisro padarinius rašė „Alytaus naujienos“, buvo paskelbtas ūkininko telefonas. Praėjus pusei mėnesio nuo gaisro, redakcijoje apsilankė J.Jaruševičius, norėdamas padėkoti visiems geradariams.

Gaisrą pastebėjo kaimynė
Punios kaimo ūkininkas su siaubu prisimena tą gruodžio 26-osios naktį. Šeima buvo kietai įmigusi, ir, jei ne kaimynai Baniai, ugnis galėjo persimesti į kitus sodybos pastatus (degantis kluonas ir karvidė buvo atokiau nuo kitų pastatų, už keliuko).
Pirmoji gaisrą pamatė kaimynė Adelė Banienė, kuri dar nebuvo užmigusi, nes jos sūnus Jonas tądien šventė 50-metį. Aštuntą dešimtį įpusėjusi moteris iškart suprato, kad dega kaimynai, pažadino sūnų, šis po keleto minučių jau beldėsi į Jaruševičių langus.
„Jonas mus ne tik prižadino, bet ir padėjo gelbėti gyvulius, gesinti gaisrą, valyti gaisravietę ir atstatyti karvidę – auksinį kaimyną turiu. Buvo labai šalta gyvuliams, delsti negalėjau nė minutės“, – pasakoja J.Jaruševičius.
Jis pasidžiaugė geru ir pasiaukojamu gaisrininkų darbu – ugnį gesino Prienų, Jiezno, Butrimonių, Punios ir Alytaus ugniagesiai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, tiriamos gaisro priežastys. Pats savininkas mano, kad pastatai padegti tyčia. Nebuvo sniego, tik žemė pašalusi, neliko jokių žymių pėdsakų, tai ir apsunkina tyrimą.
Padėjo ir savi, ir svetimi
J.Jaruševičius pasakojo: „Padėjo ir savi, ir svetimi, jiems labai dėkingas. Brolis Antanas su sūnum iš Panemuninkėlių atvežė lentų ir gegnes. Atstatyti karvidę padėjo pusbrolis Algis Jaruševičius. Dėdė Petras Visockas iš Padvariškių kaimo atvežė šiferio, tris priekabas šiaudų ir stogo dangos atgabeno Algis Diškevičius iš Jiezno. Šienu ir pinigais parėmė puniškiai Juozas Marčiulaitis ir Stasys Valenta, 16 ritinių šieno atvežė butrimoniškis ūkininkas Vidas Ramančiuška.
Skambino žmonės iš Pivašiūnų, Miklusėnų, Butrimonių, Prienų rajono – Nemajūnų ir Vėžionių, užsirašiau telefonus, jei gyvuliams pritrūks pašaro, nebus bėdos. Manau, kad išsišersiu.“
Padegėliui puniškiui žadėjo padėti ir Alytaus rajono savivaldybė.
Dabar ūkininkui svarbiausia, kad gyvuliai jau po stogu. Reikia atstatyti ir kluoną, ieško, kur gauti medienos. Tikisi, kai tiek gerų žmonių, nelaimėje neprapuls.

Žymos: , ,

2 komentarai(ų) “Puniškis ūkininkas nelaimėje neliko vienas”

  1. Ema rašo:

    Labai gerai,kad visada yra zmoniu kurie pagelbeti gali!

  2. romas rašo:

    gal parasytumet Jono telefono numeri,aciu