Rasos rytas

2008 Vasario 27 įkėlė Knygnešys | Galerija.

Tą dieną ji grįžo paryčiais. Basa brido per rasą, dešinėje rankoje laikydama basutes. Jos geltonos kasos buvo išleistos. Plaukai plaikstėsi vėjo pučiami. Tėvai jau buvo atsibudę ir pradėję savo rytmetinius darbus – šerti gyvulius, melžti karves. Tėvas pirmas pastebėjo dukrą, bet nieko nesakęs toliau lindėjo tvarte ir vaidino, kad vis dar dirba ir rūpinasi gyvūliais. Praėjusi pro kiemą įėjo į gryčią. Virtuvės kampe pasilenkusi kuitėsi motina. Duktė, įžengus į virtuvę nužingsniavo prie stalo, ant kurio buvo pastatytas kibiras su pienu. Apsidairiusi pasiėmė puodelį ir pasisėmė pieno.

– Šį kartą karves toliau reikės pririšti, aną kartą nepasiekė žolės. – Atsilenkdama kalbėjo motina. – Ai, čia tu – Pastebėjusi, jog čia ne tėvas prabilo ji. Vėliau gerai atkreipusi dėmesį į savo atžalą nusistebėjo – Va Jėzau dukrelę, kaip tu atrodai? Kur šlaisteisi visą naktį? Ar tu proto turi iki išnaktų šlaistytis? Su kuo buvai?

Duktė ramiai išgėrė puodeli pieno, išplovė ir padėjusi į vietą nužingsniavo į savo kambarį nieko nesakiusi. Motinai vis dar buvo šokas. Ji dar kažką kalbėjo, bet Rasai buvo nemotais. Nuėjusi į savo kambarį nutrenkė basutes į kampą ir atsigulė į lovą. Saldūs nakties išgyvenimai giliai įsirėžė į atmintį palikdami didelį atsiminimų randą.

Nors ir pavargusi, pakilo iš lovos, susišukavo, plaukus surišo gumele ir iškelevo kieman dirbti kasdieninių darbų. Per pietus, pavalgiusi, numigo. Vakare pamelžė karves ir parnešė pilnus kibirus vandens. Pavakarieniavo ir vėl išėjo naktinėti. Ir taip iš natkies iki ryto, iš ryto iki vakaro, iš nakties iki ryto, kol, galiausiai, visa tai nusibodo. Konfliktas namie, represijos ir nesupratimas iš vienos pusės, laisvės troškimas ir noras suaugti iš kitos. Frontais pasidalinta, tik tėvas akis vis nuleidžia ir tyli, vis nuleidžia ir tyli.

Šio pasaulio kai kuriems suprasti neįmanoma, kai kurie nenori, kai kurie net negalvoja apie tai. O kokia tavo pozicija?

Žymos: ,

9 komentarai(ų) “Rasos rytas”

 1. :) rašo:

  o iš kur gumelė?

 2. Kestas rašo:

  siaip geri viskas tik klaidos gramatines bado siek tiek akis

 3. ... rašo:

  Pritariu,bet man labiau užkliuvo skyrybos klaidos…

 4. :) rašo:

  Retai komentuojate, komentatoriai.

 5. ... rašo:

  Komentuojame tik kritiniais atvejais,o sis butent toks;)

 6. Nu rašo:

  nedaug čia tų klaidų, esmė svarbu!

 7. ... rašo:

  tiesa, o kokia esmė?

 8. Knygnešys rašo:

  Visados nesutariau su lietuvių kalba. Ypač su gramatika. Taisytis nežadu, kažkaip tingisi vėl keturis metus mokytis.

 9. Nu rašo:

  esmė gražus pasakojimas, klaidų neapsčiai, o 12 metų kursas per 4 metus daug ką pasako.