Vasario 16 – oji!Laisve ir nepriklausomybe.

2010 Vasario 16 įkėlė Vysnia | Nuomonė.

Ka mums,lietuviams,reiskia si data?ar tai yra praeitis,kuria riektu pamirsti?as taip nemanau.Siandien yra tokia diena,kuri buvo seniai,bet nepriklausomybes gavimas mums atnese Laisve…laisve,su kuria mes nemokam elgtis.

”Menko supratimo žmonėms atrodo, kad laisvė priklauso tik nuo jų norų. Tačiau kad ir kiti žmonės gali reikalauti sau atitinkamos laisvės, jiems nė motais.
Laisvei reikia priaugti, prinokti. O tai įvyksta darant visa, kas augina supratimą apie laisvę. Yra sena išmintis, kuri rodo kelią į laisvę: Visa, ko norite, kad žmonės jums darytų, jūs jiems darykite (Lk 6,31). Arba: Nedarykite kitiems to, ko nenorite, kad jums būtų daroma.
Tai yra tikriausias būdas supratimui apie laisvę įgyti, nes taip gyvendami žmonės elgtųsi žmoniškai. Jei žmonės iki galo įsigilintų į savo veiksmus ir jų pasekmes sau ir kitiems, pagaliau išsirutuliotų tikrasis laisvės supratimas.
Laisvės nesuprasi studijuodamas tiktai mokslus, kurie ją aiškina. Ko nesi pats patyręs, to nepažinsi. Tačiau apmąstymai padeda. Jei žmogus susimąsto apie savo veiksmų ir elgesio prasmę bei jų pasekmes, jis geriau naudojasi gyvenimo patirtimi.
Kiekvienas nors šiek tiek mąstantis žmogus jaučia, kad kūnas jam ir jo veiksmams nuolat nustato ribas. Kūnas žmogų kartais padaro kaliniu. Norėtų žmogus ir toliau darbuotis, bet kūnas reikalauja maisto, nori poilsio. Norėtum nevaržomas kažkur keliauti į tolybes ir aukštybes, bet kūnui reikia visokių reikmenų ir tinkamos aprangos. Taigi kūnas siaurina, o kartais net visai atima žmogaus laisvę. Apie tai retai pamąstoma.”

Nepasakyciau,kad as zinau,kas ta laisve yra…gyvenu,mokausi,linksminuosi ir galvoju,jog to man uztenka,kad buciau laisva.Noreciau,kad siandien kiekvienas pagalvotume apie laisve…Ar jus esate laisvi???

Žymos:

2 komentarai(ų) “Vasario 16 – oji!Laisve ir nepriklausomybe.”

  1. :) rašo:

    Pusiau laisvi.

  2. Vysnia rašo:

    Paradoksalu,bet realu.